HASZTAGI

Hasztagi są podstawą w budowaniu twojego profilu, ułatwiają odnalezienie użytkownikom treści którego go interesują, w tym wypadku Ciebie. Nasza aktywność w internecie jest ciągle śledzona przez różne algorytmy. Algorytm Instagrama bazując na hasztagach oraz naszym ruchu w internecie wyświetla nam treści oraz profile które mogą nas zainteresować.

Jak dobierać hasztagi?

Bardzo ważne jest aby hasztagi z których korzystasz były związane z twoim zdjęciem, ewentualnie z całym profilem. Przykładowych hasztagów szukaj na innych większych profilach o podobnej tematyce. Ważne aby profile na których się wzorujesz posiadały przynajmniej 1% stosunek like`ów do obserwacji (tzn. jeśli profil ma 10k obserwacji to ma przynajmniej 100 like`ów pod postem).  Dobrze dopasowane hasztagi przekładają się na dużą aktywność pod danym postem co pokaże algorytmowi, że twój profil jest warty polecenia i będzie się wyświetlać większej ilości użytkowników. Analogicznie mała ilość like`ów przekłada się na zawężenie twoich zasięgów.

Ile używać hasztagów?

Obecnie maksymalnie możesz wykorzystać 30 hasztagów w swoim poście, ale pamiętaj, że źle dobrane hasztagi będą działać negatywnie. Stawiaj na ilość, a nie jakość – dla mnie optymalnym przedziałem jest 20-25 hasztagów. Poniżej przedstawiono zasięgi z posta posiadającego 25 względnie poprawnie dobranych hasztagów oraz posta posiadającego 1 hasztag.

Post posiadający 25 hasztagów

Post posiadający 1 hasztag

Jak widać na powyższych zdjęciach, post posiadający większą ilość hasztagów wyświetlił się dużo większej ilości osób które mnie nie obserwują i zapewnił mi większą ilość nowych obserwujących.

Nie bądź monotematyczna

Nie skupiaj hasztagów wobec tylko jednego tematu postu. Staraj się podzielić swoje zdjęcia na kilka grup hasztagów, tzn. hasztagi dotyczące figury, ubioru, stylu życia, fryzury, koloru włosów czy paznokci itp. itd.. Wykorzystaj wszystko to co jest widoczne na twoim zdjęciu. Nie ma sensu używać 15 hasztagów odnoszących się do tego, że jesteś #fit. Nie korzystaj ciągle z tych samych hasztagów. Instagram nie lubi monotematyczności i twoje zasięgi mocno ucierpią jeśli będziesz ciągle korzystać z tych samych hasztagów.

Jakich hasztagów nie używać?

Część hasztagów jest zbanowana przez Instagrama dlatego przed opublikowaniem sprawdź każdy z nich. Post posiadający zablokowany hasztag nie będzie się wyświetlał pod żadnym hasztagiem. Lista zablokowanych hasztagów nigdzie nie jest publikowana, a dodatkowo ciągle się zmienia, swego czasu zablokowane były #dużepiersi. Nie używaj spamerskich hasztagów typu #followforfollow itp. itd. Zdobędziesz tym sposobem kilka nowych obserwacji, ale w 99% je stracisz w przeciągu tygodnia lub dwóch – na tym tak naprawdę polega zasada działania tego tagu. Zdobywając tym sposobem duży procent ogólnych obserwacji, a następnie je tracąc pokazujesz Instagramowi, że z twoim profilem jest „coś nie tak”.

POLECANE WPISY: