Limity na Instagramie

Na wstępie zaznaczę, że poniższe informacje odnośnie limitów nie są oficjalnymi informacjami od Instagrama, jednak dzięki metodzie prób i błędów  byliśmy w stanie je oszacować. Limity w naszych aktywnościach są bezpośrednio związane z metodami pozyskiwania nowych obserwujących natomiast trzymanie się poniższych wytycznych pomoże Ci uchronić nowe konto przed zbanowaniem.

Od czego zależą nasze limity?

Najważniejszym czynnikiem określającym limity na instagramie jest data rejestracji, tzw staż naszego konta. W dalszej kolejności jest to ilość twoich obserwujących, pozostałe twoje aktywności na profilu (nowe relacje, nowe posty itp) oraz ruch na twoim profilu. Konto z bardzo małą aktywnością, tzw “ożywieńców” traktujemy jako nowe konto. Podsumowując: Stażowe i konta posiadające duża i aktywną liczbę obserwujących mogą sobie pozwolić na więcej

Limit lajków (serduszek):

Tydzień 1-2: max 30 lajków dziennie

Tydzień 2-3: max 60 dziennie

Miesiąc 2: max 100 dziennie

Miesiąc 3: max 200 dziennie

Limit follow lub unfollow:

Tydzień 1: max 10 follow lub unfollow

Tydzień 2: max 20 follow lub unfollow

Tydzień 3: max 30 follow lub unfollow

Tydzień 4: max 50 follow lub unfollow

Osobiście trzymam się do końca limitów z 4 tygodnia, tak na prawdę większą ilość osób “wartościowych” do obserwacji jest ciężko znaleźć.

Limit komentarzy:

Limity komentarzy są identyczne jak w przypadku akcji obserwacji innych profili.

Limit wiadomości (DM):

Tydzień 1: max 5 wiadomości dziennie

Tydzień 2: max 10 wiadomości dziennie

Tydzień 3: max 15 wiadomości dziennie

Tydzień 4: max 25 follow lub unfollow

Jak wspomniałem na początku wpisu, powyższe dane zostały opracowane na własnych doświadczeniach i nie są to oficjalne informację! Najważniejsze jest to aby trzymać się ich w pierwszych tygodniach życia naszego konto.

POLECANE WPISY: